Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Ринкові війни: кінець стихійної торгівлі?

Ринкові війни: кінець стихійної торгівлі?
На мукачівському "зеленому" ринку з самого ранку "спекотно", незважаючи на дощ. Більше...

На мукачівському "зеленому" ринку з самого ранку "спекотно", незважаючи на дощ. Більше десятка міліціонерів намагаються попередити вуличну торгівлю перед центральним входом. Директор ринку, Борис Лукіянець, навпаки, запрошує продавців займатися своєю справою: "Це моя приватна власність, і ніхто не може тут нічого заборонити. Я не отримував ніяких попереджень, що хтось там щось заборонив".

ВІДЕО ДНЯ

Міліція посилається на розпорядження міського голови від 21 липня 2011 року №528 "Про вжиття заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі", за підписом в.о. міського голови Ігоря Радиша. Даним розпорядженням, зокрема, Мукачівському МВ ГУ МВС належить "забезпечити громадський порядок та посилити роботу щодо ліквідації стихійної торгівлі сільськогосподарською продукцією". Треба віддати належне правоохоронцям, які намагаються не загострювати конфлікт, приймаючи жорсткі міри. На разі вони спілкуються з продавцями та адміністрацією ринку, пояснюючи, що є відповідне розпорядження, і рано чи пізно, воно повинне бути виконане.

Торговці, звичайно, не хочуть поступатися своїми "насидженими" місцями. І справа не в тому, що їм немає де продавати (як видно на фото, місця продажу пустують), а в зручності місць, адже покупці вже звикли купувати продукти саме у цих місцях. Частина торговців, що продавали зі столів між ринком та вул. Габермана, теж обурені розпорядженням. Василь Лузинець, один з вуличних торговців, стверджує: "Власники магазинів, біля яких ми стоїмо, навпаки задоволені нашим сусідством, адже люди купують продукти, заодно й заходять до них. Ось щодо вулиці Габермана, тут ми усі погоджуємося - вести торгівлю на проїзджій частині не варто. Ми розуміємо намагання влади навести порядок, і готові йти назустріч. Але зараз виходить так - нас, постійних торговців, заганяють всередину, куди ніхто не буде ходити, а селяни, що приходять сюди кілька разів на рік, лишаться на вулиці. Якщо вже задавати правила гри - вони повинні бути однакові для всіх".

Реклама
Ринкові війни: кінець стихійної торгівлі? – 01

За коментарем ми також звернулися до міської ради, безпосередньо до людини, на яку покладено контроль за виконанням вищезгаданого розпорядження - заступника міського голови Ганни Іваницької. Ми застали її у вкрай схвильованому стані. Хоча вона відмовилась нам офіційно щось коментувати, але "без диктофона" вона розмовляла з нами майже з годину. Вочевидь, причиною її хвилювання було якраз затягування справи зі стихійною торгівлею. Вона повідомила, що готує листа до прокуратури щодо діяльності КП "Мукачівський центральний ринок". Також ознайомила нас з вищезгаданим розпорядженням. Як випливає з даного документу, він є реакцією на розпорядження голови Закарпатської ОДА від 30.06.11 р. №379 "Про план першочергових заходів з розвитку виробництва картоплі та овочів у 2011 році". Крім того, існує рішення виконкому Мукачівської міської ради щодо організації ринку для реалізації надлишків сільськогосподарської продукції по вул. Чайковського, 2 Б. Іншими словами, усіх торговців хочуть загнати в приміщення, а ті, хто торгує вирощеним, в ідеалі повинен іти на новий ринок, створений на місці колишньої автостоянки. Також пані Ільницька обурена, що у Лукіянця не тільки немає дозволу на торгівлю перед входом, а навіть є припис від місцевих МНС-ників про "категоричну заборону торговлі та розміщення товарів на шляхах евакуації", себто йдеться знову ж про центральний вхід.

Реклама

В інтерв’ю каналу "М-студіо" Борис Лукіянець кілька разів підкреслював, що він заплатив 626 тисяч гривень податків. Ганна Іваницька, в свою чергу, коментує, що збори з вуличної торгівлі навколо ринку ніколи не оподатковувались і офіційно не декларувались, що можна за бажанням перевірити у податковій інспекції. Але не будемо залишати без роботи контролюючі органи - вони за це отримують зарплату.

Здавалось би, ми вислухали усі сторони конфлікту. Але випустили ще один важливий момент. Є центральний ринок, на якому немало незайнятих столів. Навіщо поруч створювати ще один, на якому згідно документів уже може знаходиться 257 торгових місць, а взагалі планується до 400? Тут згадуються слова пана Лукіянця: "Не хочу говорити на камеру, але зрозуміло, що усе це робиться міською владою під конкретне замовлення". Чи не має місце чергова бізнес-розбірка з залученням влади під егідою "підтримки власного виробника"? І методи знайомі: міліція, МНС, податкова, прокуратура...

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно